Dzień Gwiazdy Betlejemskiej

12 grudnia jest "Dzień Poisencji"

 

czerwona gwiazda betlejemska, poisencja

Takiej okazji nie wolno przegapić - 12 grudnia jest "Dzień Poisencji", znanej u nas bardziej jako "gwiazda betlejemska".
W Stanach Zjednoczonych obchodzi się "dzień gwiazdy betlejemskiej" już od dawna i zaskakuje się bliskich i przyjaciół gwiaździstym prezentem. To idealna data, by jeszcze przed Świętami doprowadzić do porządku sprawy między nami a innymi - wyrazić swoją sympatię, wyjaśnić nieporozumienia, zawrzeć przyjaźń, powiedzieć dawno należne "dziękuję" lub po prostu podarować radość na zbliżające się Święta.

 

Ta zimowa data wiąże się z datą śmierci Joela Poinsetta. Jako pierwszy ambasador USA w Meksyku, Poinsett równo 200 lat temu przywiózł gwiazdę betlejemską do USA, a potem jego nazwisko stało się nazwą kwiatu.
Od Ameryki zaczął się też zwycięski pochód poinsecji na cały świat. Aby uczcić dyplomatę i miłośnika roślin, amerykański Kongres ustanowił w połowie XIX wieku "Dzień Poisencji".

 

Także w naszym kraju odkryto już Dzień Poisencji, gdyż "wyrażanie uczuć przez kwiaty" jest znów popularne. W kwiaciarniach można już kupić gwiazdy betlejemskie we wszystkich kolorach i wielkościach.

 

Każdego roku w całej Europie sprzedaje się 100 milionów poisencji, a w grudniu co druga jest kupowana jako prezent. Nieważne, czy robisz to pierwszy raz, czy jesteś profesjonalistą w obdarowywaniu kwiatami, jedno jest pewne - dając w prezencie gwiazdę betlejemską, masz zagwarantowane królewskie wejście!

 

Informacja udostępniana dzięki organizacji "Stars For Europe"
czerwona gwiazda betlejemska, poisencja

Właścicielem serwisu jest Kwiaciarnia internetowa 4kwiaty.pl Warszawa oferująca kwiaty przez internet dla osób prywatnych z dostwą do domu oraz kwiaty dla firm. W naszej pracowni florystycznej można zamówić kwiaty doniczkowe, w tym poisencje, gwiazdy betlejemskie w światecznej aranżacji z dostawą do domu i firmy. Dzień Poisencji przypada na 12 grudnia. Poisencja należy do wilczomleczy i jest typowym kwiatem bożonarodzeniowym.

© Wszystkie prawa zastrzeżone 4kwiaty.pl