Porady dotyczące pielęgnowania Gwiazdy Betlejemskiej

 

czerwona gwiazda betlejemska, poisencja

Niezwykły urok Gwiazdy Betlejemskiej przez całą zimę - w tym nie tkwi żaden sekret. Mimo swojego pochodzenia gwiazda nie jest ani wyniosła, ani humorzasta. Należy zastosować się do kilku porad dotyczących pielęgnacji a wtedy każdej zimy urzeknie ona swym pięknem i zachowa wdzięk na długi czas.

 

Przy zakupie Gwiazdy Betlejemskiej, należy zwrócić uwagę, by żółte i zielone kwiaty pomiędzy kolorowymi przylistkami, będące oznaką świeżości, były w pąku.

 

Gwiazda Betlejemska źle znosi zimno i jest wrażliwa na niskie temperatury. Dlatego podczas transportu powinna być dobrze zapakowana. Idealnym miejscem dla Gwiazdy Betlejemskiej jest jasne, ciepłe miejsce około 20 stopni. Choć poinsecje nie należą do rozpieszczonych dam, są bardzo wrażliwe na klimat: nie lubią zimna ani przeciągów, a temperatura poniżej 15 stopni Celsjusza z pewnością nie jest dla nich wskazana.
Ważne: unikaj mokrych korzeni! Poinsecje nie lubią nadmiernie troskliwej opieki. Korzeniom zdecydowanie szkodzi wilgotność, czy stojąca na dnie doniczki woda, powodująca żółknięcie liści a w konsekwencji ich całkowite opadnięcie. Roślinę należy podlewać tylko wtedy, kiedy wyraźnie wygląda na spragnioną. Przywiędnięte liście szybko odzyskają blask po podlaniu rośliny odpowiednią ilością wody. Jeżeli na liściach pokażą się blade plamy lub zbrązowieją ich brzegi, należy raz w miesiącu dodać do wody odżywkę w płynie.

 

Po obcięciu, Gwiazda Betlejemska jest wyjątkowo trwała - przetrwa do 2 tygodni w bukiecie lub jako element dekoracyjny stołu. Chcąc przedłużyć jest żywotność, należy natychmiast po obcięciu końce jej łodyg zanurzyć w gotującej się wodzie lub przytrzymać nad ogniem. To zapobiega wyciekaniu soku.

 

Porady opracowane na zlecenie organizacji "Stars For Europe"
czerwona gwiazda betlejemska, poisencja

Właścicielem serwisu jest Kwiaciarnia internetowa 4kwiaty.pl Warszawa oferująca kwiaty przez internet dla osób prywatnych z dostwą do domu oraz kwiaty dla firm. W naszej pracowni florystycznej można zamówić kwiaty doniczkowe, w tym poisencje, gwiazdy betlejemskie w światecznej aranżacji z dostawą do domu i firmy. Poisencja należy do wilczomleczy i jest typowym kwiatem bożonarodzeniowym.

© Wszystkie prawa zastrzeżone 4kwiaty.pl